Koniński Klub Tenisowy - strona oficjalna
 
Informacje / News
Kontakt / ContactHistoria / HistoryZarząd klubu / Club ManagementStatystyki / Statistics


Honorowi członkowie klubu / Honorable members of the Club
Polski Związek Tenisowy
Trenerzy / TrainersPartnerzyMiasto Konin
Tenis za darmo
Zarząd Konińskiego Klubu Tenisowego uprzejmie informuje, że bierze udział w feriadzie zimowej organizowanej przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Koninie w lutym 2015 roku w następujących dniach tygodnia:

1. Sobota 21.02.2015 - godz. od 12:30 do 19:30
2. Niedziela 22.02.2015 - godz. od 12:30 do 19:30
3. Sobota 28.02.2015 - godz. od 12:30 do 19:30


W tych dniach trenerzy naszego klubu będą prowadzili nieodpłatnie naukę gry w tenisa ziemnego dla dzieci i młodzieży na terenie hali sportowej w Koninie przy ul. Popiełuszki 2a. Zostaną także wypożyczone nieodpłatnie rakiety tenisowe należące do klubu. Organizatorzy nie odpowiadają za rzeczy osobiste uczestników zajęć takich jak, np. telefony komórkowe, smartfony, tablety itp. pozostawione w szatniach hali sportowej.
Organizatorzy serdecznie zapraszają dzieci i młodzież, która nie wyjeżdża na ferie zimowe z Konina do wzięcia udziału w zajęciach.
Administrator dnia 20.02.2015 · Drukuj

Wesołych Świąt!

Już jutro Wigilia. Zaczynamy Święta Bożego Narodzenia. Z tej okazji Koniński Klub Tenisowy pragnie życzyć wszystkim zdrowych i wesołych świąt oraz wszystkiego najlepszego w przyszłym roku 2015!


źródło obrazka: http://www.lamczyk.pl
Administrator dnia 23.12.2014 · Drukuj

Zdjęcia do pobrania
"Nawiązując do przesłanych wczoraj zdjęć z zakończenia obozu tenisowego w Kołobrzegu, pragnę przekazać gratulacje panom trenerom, Juliuszowi Olędzkiemu i Leszkowi Sypniewskiemu za sposób w jaki prowadzili zajęcia na kortach kołobrzeskich, szkoląc młodych tenisistów konińskiego klubu.

Przyglądałem się tym treningom tym uważniej, że dzięki uprzejmości panów trenerów do grupy prowadzonej przez p. Olędzkiego dołączyła moja 8 letnia wnuczka spędzająca z dziadkami wakacje a mieszkająca na stałe w Irlandii. Moja uwaga koncentrowała się głównie na zajęciach tej grupy ale okazyjnie spoglądałem na kort na którym prowadził zajęcia z grupą starszej młodzięży p. Sypniewski. Byłem pod wrażeniem jakimi kwalifikacjami trenerskimi wykazywali się obaj panowie. Gdyby w Polsce było więcej takich trenerów szkolących dzieci garnące się do tenisa to moglibyśmy być spokojni o następców Radwańskiej, Kubota czy Janowicza. Wiem o czym mówię bo z tenisem amatorskim jestem związany od ponad 40 lat i mieszkając w latach 80-tych i 90-tych w Kalifornii brałem udział w amatorskich seniorskich turniejach tenisowych i obserwowałem szkółki tenisowe i turnieje tenisowe dzieci w których uczestniczył mój nastoletni syn. Wprawdzie po powrocie do Polski mniej grałem w tenisa - mam 79 lat - ale nadal biorę rakietę do ręki i z braku partnerów odbijam o ścianę.

Czuję więc nadal tenis od strony praktycznej choć w tak okrojonej formie. Dodając do tego wiedzę teoretyczną nabytą w tym czasie -obserwując wielkie i mniejsze turnieje i czytając fachową literaturę - "mam oko tenisowe". Do tych profesjonalnych walorów panów trenerów należy dodać ich zalety czysto pedagogiczne w relacjach z podopiecznymi. Gratuluje więc Konińskiemu Klubowi Tenisowemu trenerów i wychowawców. Dodam jeszcze, że wraz z żoną bardzo mile wspominamy krótkie a jak bardzo sympatyczne chwile rozmów jakie mogliśmy prowadzić z obydwoma panami. Bardzo sobie cenimy to, że mogliśmy panów poznać. Serdecznie pozdrawiamy, mając nadzieję, że za rok powitamy panów w Kołobrzegu, Zygmunt i Krystyna Krasuccy."


Zapraszamy do pobrania zdjęć z obozu. Uwaga! Aby ściągnąć zdjęcia na swój komputer należy:

1) wejść na wyznaczoną stronę - Naciśnij tutaj, aby wejść na stronę
2) nacisnąć opcję Pobierz znajdującą się na samym środku strony.
3) w tym momencie powinna rozpocząć się procedura pobierania zdjęć.

W razie wątpliwości proszę o kontakt e-mailowy pod adres: teniskonin@wp.pl

Administrator dnia 27.09.2014 · Drukuj

Wesołego Alleluja!

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych Koniński Klub Tenisowy pragnie życzyć wszystkim spokojnych, zdrowych i wesołych Świąt Wielkanocnych oraz samych sukcesów na kortach tenisowych ;)
źródło obrazka: http://drobnymmaczkiem.pl
Administrator dnia 18.04.2014 · Drukuj

I po turnieju
W dniach 22- 23.03.2014r Koniński Klub Tenisowy, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Koninie oraz Urząd Miasta w Koninie zorganizował i przeprowadził Halowy Deblowy Turniej Tenisowy z okazji 22 Rocznicy Powstania Klubu o Puchar Prezydenta Miasta Konina.
W sobotę tj. 22.03.2014r, nastąpiło uroczyste otwarcie turnieju. Na otwarciu byli następujący goście :
1. Przewodniczacy Rady Miasta Konina- Pan Steinke Wiesław
2. Przewodniczący Komisji Kultury Fizycznej Sportu i Turystyki oraz Spraw Młodzieży- Pan Piguła Tadeusz
3. Kierownik Wydziału Kultury, Sportu i Turystyki w Koninie- Pan Kuśmirek Henryk
4. Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Koninie- pan Sękowski Tomasz
Po przywitaniu gości, Pan Juliusz Olędzki Vice-prezes ds. Organizacyjnych Klubu zapoznał zebranych z 22- letnią historią Klubu. Nastepnie nastąpiło wręczenie legitymacji Klubowych dla nowych zawodników Klubu. Serdeczne podziękowania od działaczy Klubu i zawodników dla Pana Kuśmirka Henryka za osobiste zaangazowanie w tych 22 latach w działalności naszego Klubu. Na zakonczenie grupowe zdjęcie. Po uroczystym otwarciu nastapiły gry w następujących grupach. Część pojedynków odbyła się na hali sportowej, część na hali tenisowej( kryty kort).
Na Hali Sportowej wystąpiły nastepujące grupy, podaje końcowe wyniki :
GRUPA ŻÓŁTA :
1. Wojciech Ptak i Klama Jakub- I Miejsce
2. Bocheński Jakub i Bocheńska Aleksandra- II Miejsce
GRUPA GRANATOWA:
1. Grubski Szymon i Borzyszkowski Krzysztof- I Miejsce
2. Przerwa Filip i Brzeziński Piotr- II Miejsce
3. Rychlik Emil i Przespolewski Dawid- III Miejsce
GRUPA BŁĘKITNA :

1. Maciejewska Natalia i Macudzińska Klaudia- I Miejsce
2. Plucińska Julia i Śliwa Małgorzata- II Miejsce
3. Łaskarzewska Oliwia i Łaskarzewska Julia- III Miejsce
GRUPA CZERWONA:
1. Musiał Piotr i Swiątkowski Adam- I Miejsce
2. Maciejewski Kamil i Hofman Piotr- II Miejsce
3. Siudut Przemysław i Wawrzyniak Adrian- III Miejsce
4. Frontczak Bartosz i Woliński Maciej – IV Miejsce

Na Hali Tenisowej (kryty kort) na ul. Paderewskiego Nr. 8 wystapiły następujące grupy.
W talentiadzie wystapili następujący uczestnicy :
Czerniejewska Nadia, Bartkowiak Wiktor, Markow Władysław, Wróbel Julia, Żukower Bartłomiej, Gólczyński Bartłomiej, Dębska Monika, Dębski Kamil.
GRUPA NIEBIESKA :
1. Janisz Anna i Janisz Aleksandra- I miejsce
2. Molka Paulina i Chojnacki Kacper- II Miejsce
W niedzilę w dniu 23.03.2014r, nastąpiło dokończenie gier i pojedynki tenisowe grupy VIP-ów, po bardzo zaciętych pojedynkach wyniki sa następujące :
1. Kusmierek Henryk- I Miejsce
2. Pałasz Kazimierz- II Miejsce
3. Olędzki Juliusz- III Miejsce
W dniu 24.03.2014r, nastepiło zakończenie turnieju i wszyscy zawodnicy otrzymali nagrody i dyplomy okolicznościowe a zwyciężcy poszczególnych grup puchary.
Organizatorzy serdecznie dziekuja nastepującym sponsorą :
1. Prezydent Miasta Konia- Pan Józef Nowicki- puchary i koszulki
2. Dyrektor MOSiR-u- Pan Tomasz Sękowski- puchary
3. Prezes Klubu- Pan Andrzej Banaszewski- puchary
4. Prezes Przedsiebiorstwa Wielobranżowego- DALEN w Koninie- Pan Jan Fijałkowski- pyszne pączki
5. Prezes Zarządu Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji- Pan Zbigniew Szymczak- nagrody rzeczowe
6. Prezez Zarządu Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej – Pan Stanisław Jarecki- nagrody rzeczowe
7. Koniński Klub Tenisowy w Koninie- nagrody rzeczowe
8. Przewodniczący Rady Miasta Konina- Pan Wiesław Steinke- puchary
W sumie w rocznicowym turnieju udział wzieło 43 zawodników i zawodniczek.
Organizatorzy serdecznie dziękują za tak liczne przybycie dzieci i młodzieży na nasz turniej.


 • Turniej deblowy z okazji 22-lecia istnienia Konińskiego Klubu Tenisowego w TV KONIN
 • KONIN24.INFO, Henryk Kuśmirek i Kazimierz Pałasz - wywiady
 • ZDJĘCIA Z TURNIEJU - UWAGA. DO POBRANIA DOSTĘPNE SĄ TYLKO PRZEZ MIESIĄC
 • Administrator dnia 30.03.2014 · Drukuj

  Udane ferie
  Od 1. do 16. lutego klub nasz brał udział w Konińskiej Feriadzie Sportowej organizowanej przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Koninie.

  W tych dniach trenerzy naszego klubu - Lechosław Sypniewski i Juliusz Olędzki prowadzili nieodpłatnie naukę gry w tenisa ziemnego i wypożyczali bezpłatnie rakiety tenisowe dla dzieci oraz młodzieży biorących udział w zajęciach na hali przy ul. Popiełuszki 2a w Koninie.

  Ilość uczestników przeszła najśmielsze oczekiwania organizatorów bowiem w sumie udział w zajęciach wzięło 257 uczestników. Organizatorzy widząc takie zainteresowanie dzieci i młodzieży będą w wakacje letnie również organizowali tego rodzaju zajęcia.
  Organizatorzy za Waszym pośrednictwem serdecznie dziękują dzieciom i młodzieży za tak liczne przybycie na zajęcia tenisa ziemnego na terenie hali przy ul. Popiełuszki.


  Administrator dnia 23.02.2014 · Drukuj

  Zapraszamy na turniej!
  Zarząd Konińskiego Klubu Tenisowego w Koninie uprzejmie informuje, że wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Koninie oraz Urzędem Miejskim w Koninie organizuje, zgodnie z kalendarzem imprez tenisowych na 2014r w dniach 22-23 marca 2014r „HALOWY DEBLOWY TURNIEJ TENISOWY Z OKAZJI 22-EJ ROCZNICY POWSTANIA KLUBU O PUCHAR PREZYDENTA MIASTA KONINA”.

  Turniej odbędzie się na Hali Sportowej przy ul. Popiełuszki 2a w Koninie. W turnieju wezmą udział dzieci i młodzież, starsi adepci tenisa ziemnego oraz byli zawodnicy Klubu. Uroczyste otwarcie turnieju odbędzie się 22 marca, tj. w sobotę, o godz. 12:00. W niedzielę, tj. 23 marca odbędą się pojedynki tenisowe grupy VIP-ów, w których wezmą udział sponsorzy i sympatycy naszego Klubu.

  Organizatorzy serdecznie zachęcają do wzięcia udziału w turnieju tenisowym dzieci i młodzież szkół miasta Konina.
  Administrator dnia 20.02.2014 · Drukuj

  Wesołych Świąt!

  Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia Koniński Klub Tenisowy życzy Państwu spokojnych świąt oraz wszystkiego najlepszego w nowym 2014 roku i powodzenia w nim na kortach tenisowych!

  Administrator dnia 21.12.2013 · Drukuj

  Wyniki turnieju na Dni Konina
  Zarząd Konińskiego Klubu Tenisowego w Koninie uprzejmie informuje, że w dniach 22-33.06.2013 klub nasz przy współpracy z MOSiR-em w Koninie i Urzędem Miejskim w Koninie zorganizował i przeprowadził Turniej Tenisowy z Okazji Dni Konina o Puchar Prezydenta Miasta Konina.

  W sobotę (22 czerwca) odbyło się uroczyste otwarcie turnieju, w którym udział wzięli honorowi goście w osobach: Pan Marek Waszkowiak - Zastępca Prezydenta Konina, Pan Kazimierz Pałasz - Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Wielkopolskiego, Pan Tomasz Sękowski - Dyrektor MOSiR-u, Pan Jerzy Tylkowski - Kierownik Obiektów MOSiR-u.

  Uroczystego otwarcia turnieju dokonał Pan Marek Waszkowiak po czym rozpoczęły się gry w poszczególnych kategoriach wiekowych oraz w tzw. Talentiadzie, w której wzięło udział 12 uczestników. Na wyróżnienie zasłużyli: Bocian Aleksandra (10 lat - SZ.P NR 1 w Koninie), Czerniejwska Nadia (9 lat - SZ.P.NR15-KONIN), Bartkowiak Wiktor (9lat-SZ.P.NR15-KONIN) i Gęsicki Mateusz (9lat-SZ.P NR 1 - KONIN). Talentiada polega na ćwiczeniach ogólno-rozwojowych i nauce podstaw tenisowych (pierwsze kroki w poznaniu uderzeń tenisowych).
  Po Talentiadzie rozpoczęły się gry w poszczególnych kategoriach wiekowych.

  1. CHŁOPCY GRA POJEDYNCZA (singlowa) - GRUPA CZERWONA

  1. miejsce - Majewski Piotr (17 lat - II L.O - KONIN)
  2. miejsce - Grubski Szymon (16 lat - gim. nr 7 - Konin)
  3. miejsce - Szewczyczak Michał (18 lat - III L.O - Konin) i Frontczak Bartosz (18 lat - III.L.O - KONIN)

  2. CHŁOPCY GRA POJEDYNCZA (singlowa) GRUPA BRĄZOWA

  1. miejsce - Żelichowski Adrian (16 lat - gim. w Ślesinie)
  2. miejsce - Orkowski Adam (11 lat - SZ.P.NR3 w KONINIE)
  3. miejsce - Kapuściński Maciej (13 lat, SZ.P nr 5 - KONIN) i Rąpel Bartłomiej (15 lat - gim. nr 5 KONIN)

  3. DZIEWCZĘTA GRA POJEDYNCZA (singlowa) - GRUPA BŁĘKITNA

  1. miejsce - Śliwa Małgorzata (16 lat - gim. nr 5 KONIN)
  2. miejsce - Koziarska Zofia (17 lat - II.L.O KONIN)
  3. miejsce - Macudzińska Klaudia (18 lat-II L.O KONIN) i Łaskarzewska Julia (13 lat - SZ.P nr 9 KONIN)

  4. DZIEWCZĘTA + CHŁOPIEC - GRA POJEDYNCZA (singlowa) GRUPA NIEBIESKA

  1. miejsce - Janisz Anna (13 lat - SZ.P w Kawnicach)
  2. miejsce - Janisz Aleksandra (12 lat - SZ.P w Kawnicach)
  3. miejsce - Molka Paulina (11 lat - SZ.P.nr 12 KONIN) i Chojnacki Kacper (12 lat - Sz.P. w Ślesinie)

  W niedzielę 23.06.2013 odbyły się pojedynki w grupie Vipów. Po zaciętej rywalizacji wyniki przedstawiają się następująco:

  1. miejsce - Pan Szymczak Zbigniew
  2. miejsce - Pan Kuśmirek Henryk
  3. miejsce - Pan Pałasz Kazimierz i Pan Olędzki Juliusz

  W sumie w turnieju wzięło udział 39 uczestników. Na zakończenie turnieju zwycięzcy otrzymali puchary, nagrody i dyplomy okolicznościowe. Organizatorzy serdecznie dziękują następującym sponsorom:

  PREZYDENT MIASTA KONINA (PUCHARY)
  DYREKTOR MOSIR-U (PUCHARY)
  PREZES KLUBU (PUCHARY)
  KKT-KONIN (NAGRODY)

  Koniński Klub Tenisowy dziękuje za tak okazałą frekwencję na turnieju, za tak zaciętą rywalizację na korcie, gratuluje zwycięzcom oraz pragnie życzyć wszystkim spokojnych, bezpiecznych i zdrowych wakacji.
  Administrator dnia 06.07.2013 · Drukuj

  Turniej na Dni Konina!
  Zarząd Konińskiego Klubu Tenisowego w Koninie uprzejmie informuje, że wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji oraz Urzędem Miejskim w Koninie organizuje "Turniej Tenisowy z Okazji Dni Konina o Puchar Prezydenta miasta Konina"

  Impreza odbędzie się w dniach 22-23 czerwca. Zawody zostaną przeprowadzone na kortach tenisowych MOSiR-u w Koninie za słynną konińską Galerią nad Jeziorem (ul. Paderewskiego 8).

  W zawodach mogą wziąć udział dzieci i młodzież do lat 18. W sobotę t.j 22.06.2013 od godz. 10:00 odbędą się zapisy do turnieju, natomiast o godz. 12:00 nastąpi uroczyste otwarcie turnieju. W niedzielę o godz. 10:00 odbędą się pojedynki grupy VIP-ów. Zostaną również dokończone pozostałe nierozegrane pojedynki na korcie.

  Organizatorzy serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w turnieju dzieci i młodzież szkół w Koninie.  fot. ze strony http://konin2005.republika.pl/
  Administrator dnia 19.06.2013 · Drukuj

  Wyniki IX Mistrzostw Polski Samorządowców
  W dniach 14-16.06.2013 r. odbyły się IX Mistrzostwa Polski Samorządowców w Tenisie Ziemnym. Rywalizacji miała miejsce w Koninie. Przedstawiamy wyniki turnieju:


  Kat. do 45 lat (gra pojedyncza)

  1. miejsce: Jarosław Różycki
  2. miejsce: Daniel Bednarek

  Kat. 45-54 lata (gra pojedyncza)

  1. miejsce: Artur Gałach
  2. miejsce: Ryszard Kwiatek

  Kat. +54 lata (gra pojedyncza)

  1. miejsce: Tadeusz Rybiński
  2. miejsce: Jerzy Sozański

  Kat. VIP (gra pojedyncza)

  1. miejsce: Wiesław Steinke
  2. miejsce: Marek Kumor

  Kat. OPEN (gra podwójna)

  1. miejsce: Steinke/Bednarek
  2. miejsce: Konecki/Olechowski

  Kat. "Turniej pocieszenia"

  1. miejsce: Białkowski
  2. miejsce: Cichy

  Zdjęcia z turnieju dostępne na stronie konin.pl. Oto dokładny adres. Zdjęcia z IX Mistrzostw Polski Samorządowców w Tenisie Ziemnym w Koninie

  Jednym z godnych współorganizatorów imprezy został "Ośrodek Sportu i Rekreacji" w Kleczewie. Zapraszamy na stronę główną Ośrodka pod adres: Strona główna OSiR Kleczew

  Administrator dnia 19.06.2013 · Czytaj więcej · 2107 Czytań · Drukuj

  Strona 4 z 12 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>

  Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | okazjanazakupy.pl