Koniński Klub Tenisowy - strona oficjalna
 
Informacje
KontaktLicencja
HistoriaZarząd KlubuStatystyki


Honorowi członkowie Klubu
Polski Związek Tenisowy
TrenerzyNasi Partnerzy Historia

Koniński Klub Tenisowy powstał 5 marca 1992r. w Koninie. Status Klubu uchwaliło 38 założycieli, ustalając żółto-czarne barwy oraz akceptując wzór znaczka klubowego (żółta piłeczka tenisowa, a na niej herb Konina). Ale najważniejszym postanowieniem władz Klubu było skupienie się na szkoleniu dzieci i młodzieży. Ważnym wydarzeniem dla Klubu było przybycie w dniu 7 kwietnia 1992r na konińskie korty Prezesa Polskiego Związku Tenisowego - Pana Wojciecha Fibaka. Otrzymał on honorową legitymację klubową z numerem 1. Druga wizyta Pana Wojciecha Fibaka w Koninie odbyła się po 20 latach nieobecności 5.09.2012 na kortach tenisowych MOSIRU. Prezesowi Wojciechowi Fibakowi podobała się kronika Klubu, do której dokonał pamiątkowego wpisu "w 20! Lat później! Serce mocniej bije na kortach! Serdeczności i udanych bekhendów!".

Z inicjatywy Klubu w SZ.P. Nr 15 w Koninie powołano UKS Olimpijczyk II-z sekcją tenisa ziemnego.

W trakcie działalności Klubu nasi zawodnicy mieli możliwość wyjazdu na szkolenia do Belgii. Organizowane był także obozy tenisowe-kondycyjno-szkoleniowe w Kołobrzegu dla 250 zawodników i zawodniczek Klubu. W chwili obecnej kadrę trenerską tworzą Panowie: Lechosław Sypniewski, Juliusz Olędzki i Leszek Pawlaczyk, Robert Sypniewski.

W ciągu 25 lat istnienia Klubu wspólnie z MOSIREM i Urzędem Miejskim w Koninie zorganizowano i przeprowadzono 277 imprez tenisowych (turnieje ogólnopolskie we wszystkich kategoriach wiekowych, V Mistrzostw Polski Sędziów Tenisowych PZT i XII Mistrzostw Polski Samorządowców w tenisie ziemnym) na terenie miasta Konina. W 2016r Klub zorganizował i przeprowadził turniej tenisowy dla dzieci i młodzieży jako imprezę towarzyszącą Mistrzostwom Polski Samorządowców,, oraz imprezę tenisową "WAKACJE Z TENISEM ZIEMNYM". Na przestrzeni lat istnienia Klubu nauczono gry w tenisa ziemnego 716 zawodników i zawodniczek. W chwili obecnej w Klubie trenuje 50 zawodników w poszczególnych kategoriach wiekowych.

W ciągu 25 lat w imprezach tenisowych organizowanych przez KKT i TKKF "KORTY" w Koninie brało udział 620 zawodników zdobywając czołowe lokaty (1, 2, 3 miejsca) w poszczególnych kategoriach wiekowych. W dniu 22 października 2009r z inicjatywy zawodników KKT Adriana Wawrzyniaka i Przemysława Siuduta powstała oficjalna strona KKT, która mieści się pod adresem www.teniskonin.dbv.pl i funkcjonuje do dnia dzisiejszego. Strona przedstawia najważniejsze wydarzenia związane z naszym Klubem. Ważnym wydarzeniem w historii Klubu było organizowanie zajęć tenisowych przez klubowych trenerów w okresie ferii zimowych i letnich wakacji dla dzieci i młodzieży chętnych do nauki gry w tenisa ziemnego. Zajęcia były prowadzone nieodpłatnie i wzięło w nich udział 1291 uczestników.

Na szczególne wyróżnienie w działalności Klubu zasłużyli następujący zawodnicy: Anna Dębińska, Mikołaj Tarczyński, Robert Sypniewski, Bartosz Bigosiński, Jędrzej Banaszewski, Martyna Iciaszek, Alicja Jeruzel, Paulina Pawlaczyk, Paula Semla, Kiser Natalia, Michał Boroński, Michał Jarecki, Jarosław Janicki, Maksym Pabian, Zbigniew Woźniak, Przemysław Siudut, Adrian Wawrzyniak.

Ważnym wydarzeniem dla tenisistów była Gala 90lecia PZT, która odbyła się w Warszawie 8.12.2011r. Na gali znaleźli się także przedstawiciele Konińskiego Klubu Tenisowego z Konina. W lutym 2013r. Klub nasz rozpoczął z 4 grupami wiekowymi zajęcia szkółki tenisowej na krytym korcie (hala tenisowa), które są kontynuowane do chwili obecnej. W imieniu działaczy i zawodników naszego Klubu serdeczne podziękowania składamy Panu Prezydentowi Miasta Konina Józefowi Nowickiemu, Panu Przewodniczącemu Rady Miasta Konina Wiesławowi Steinke i wszystkim Radnym, którzy przyczynili się do budowy krytego kortu (hali tenisowej w Koninie przy ul. Paderewskiego 8). Panu Dyrektorowi MOSIRU Tomaszowi Sękowskiemu dziękujemy za nadzór nad budową krytego kortu tenisowego.

W całej historii naszego Klubu istotną rolę odegrali sponsorzy, którzy pomagali nam w organizowaniu i przeprowadzaniu imprez tenisowych. Są to następujący sponsorzy:

- Prezydent M. Konina Pan Józef Nowicki
- Przewodniczący Rady Miasta Konina - Pan Wiesław Steinke
- VICE Przewodniczący Sejmiku Województwa Wielkopolskiego - Pan Kazimierz Pałasz
- Kierownictwo Wydziału Kultury, Sportu i Turystyki - Pani Zena Sroczyńska i Pan Henryk Kuśmirek
- Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji (współorganizator wszystkich imprez tenisowych) - Pan Tomasz Sękowski
- Prezes Drukarni Braci Wielińskich - Pan Ludwig Wieliński
- Prezes Przedsiębiorstwa Wielobranżowego (DALEN w Koninie) - Pan Jan Fijałkowski
- Prezes Zarządu Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji - Pan Zbigniew Szymczak
- Prezes Zarządu Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej - Pan Stanisław Jarecki.

W naszej historii 25 lat istnienia Klubu nie możemy zapomnieć o mediach i prasie lokalnej.
Dziękujemy im za nagłośnienie i propagowanie organizowanych przez nas wydarzeń sportowych.
Są to:
- Przegląd Koniński - z Redaktorem Naczelnym Panem Stanisławem Pigułą
- Gazeta Poznańska z redaktorem sportowym - Panem Stanisławem Garczarczykiem
- Życie Konina
- Głos Wielkopolski
oraz redakcje radiowe:
- Radio Konin
- Radio RMF MAXXX
- Radio Planeta
- Radia Zet Gold - Pan Mateusz Krzesiński
- TV "WIELKOPOLSKA" z Prezesem Sławomirem Papierą i obecnym Prezesem Panem Krystianem Szczepańskim.

Bardzo dziękujemy za obecność w ciągu tych 25 lat i prosimy abyście zawsze byli z nami w dalszej działalności Konińskiego Klubu Tenisowego.

Dodane przez Administrator dnia 23.10.2009 8406 Czytań · Drukuj


Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | okazjanazakupy.pl